• Olet tässä:
  • Etusivu
  • Tammi-huhtikuun 2017 aikana valmistuneet

Tammi-huhtikuun 2017 aikana valmistuneet

Ajoneuvonosturinkuljettajan ammattitutkinto
Santeri Ensio Hietalahti Halsua

Hierojan ammattitutkinto
Sini Pauliina Airaksinen Oulu, Nina Susanna Erkoma Oulu, Veli-Matti Johannes Greus Kempele, Markus Tuukka Samuli Heikkilä Oulu, Tuomo Eino Petteri Heikkinen Hyrynsalmi, Ella Elsi Maria Ikäheimo Oulu, Markus Nikolai Immonen Oulu, Hanna Maria Keränen Oulu, Tiina Hannele Kokko Muhos,  Anneli Kaarina Liimatainen Oulu, Avi Samuel Meir Oulu, Marita Hannele Riihijärvi Siikajoki,  Mikko Sakari Sirviö Oulu, Veli-Pekka Johannes Turula Oulu

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto, kokki
Henry Johannes Bomberg Oulu, Annmari Ida Eveliina Hänninen Oulu, Raweewan Jaipakdee Oulu, Kai Tapani Kauranen Oulu, Nina Maria Manninen Oulu, Emma Maaria Josefiina Mehtälä Oulu, Mariia Poluianova Oulu

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto, tarjoilija
Marianne Joanna Henell Oulu, Heizel Aquino Härkönen Oulu, Shierly Montalis Junttila Oulu, Taru Marjatta Kulju Kempele, Maritta Elisa Lamberg Oulu, Noora Johanna Nummijoki Tampere, Marika Paakki Oulu, Montien Suebhayart Oulu

Kiinteistöpalvelujen ammattitutkinto
Joonas Kristian Lahtinen Oulu, Mika Antero Lantto Oulu, Petja Matti Kristian Tuomikoski Oulu, Toni Kristian Vasama Oulu, Jarmo Juhani Veijola Oulu

Kiinteistöpalvelujen erikoisammattitutkinto
Mikko Tapio Salonen Oulu

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja
Janne Antero Kauppi Lumijoki

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja
Riitta Liisa Anttila Oulu, Anu Riikka Helena Hartikainen Oulu, Tapio Juhani Koistila Lumijoki, Kimmo Olavi Leinonen Oulu, Harri Matti Sakari Mikkonen Raahe, Juha Pitkänen Oulu

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja
Mika Kristian Alakärppä Ii, Pia Inkeri Arola Oulu, Miikka Halmetoja Oulu, Mika Hiltunen Oulu, Oskar Huhtalo Oulu, Aleksi Jarkko Matias Lotvonen Muhos, Rauno Tero Juhani Ralaste Oulu, Taneli Juho Artturi Rantakokko Oulu

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnanohjauksen ammattitutkinto
Tiia Emilia Kaveri Oulu, Keränen Anne-Mari Kristiina Oulu, Nina Hannele Syrjänen Oulu

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto
Roosa-Maria Klaara Alatalo Oulu, Niko Huovinen Kempele, Noora Kantola Oulu, Vilma Sisko Melina Kemppainen Vaala, Jasmine Lesonen Oulu, Hanna-Maria Niva Oulu, Clara Amanda Sukanen Oulu, Leena Margareeta Ylilehto Oulu

Maalarin ammattitutkinto
Eija Annika Mäki-Penttilä Kokkola

Maarakennusalan ammattitutkinto
Topi Vuokila Tervola

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto
Sanna Kristiina Komulainen Oulu, Sanna Maria Malinen Oulu

Pintakäsittelyalan perustutkinto, lattianpäällystäjä
Pia Johanna Tuulikki Pirttilahti Oulu

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari
Päivi Sinikka Haapalainen Oulu, Aapeli Nikolai Hyvönen Oulu, Ville-Pekka Perkiö Kempele, Henna Jemina Välikangas Oulu

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
Joni Petteri Heikkilä Outokumpu, Salla-Maarit Susanna Heiskari Oulu, Jonne Hildén Oulu, Teemu Petri Olavi Luukinen Oulu, Janne Eetu Kristian Määttä Oulu, Niko Markus Silvennoinen Oulu, Miikka Matias Yliuntinen Oulu,

Rakennustuotealan ammattitutkinto
Juha Härkönen Oulu, Ilkka Jormalainen Oulu, Antti Valtteri Karhu Oulu, Sami Karppinen Vaala, Juha Kilpivaara Oulu, Teemu Miettunen Kempele, Jori Mikael Paalanen Oulu, Mikko Ruotsalainen Oulu, Vesa Tauriainen Taivalkoski, Petri Tyni Oulu

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Sara Karoliina Alakopsa Oulu, Jaana Etelä Oulu, Pauli Tapio Hautaniemi Oulu, Timo Petri Juhani Hepo-Oja Kempele, Katja Johanna Huuhtanen Tyrnävä, Tamara Anniina Ilmarinen Liminka, Tiia-Riika Juustinen Oulu, Anna Elina Kanniainen Kempele, Riika Julia Korkiakoski Oulu, Jonna Maarit Leskelä Ii, Åke Sakari Lindgren Oulu, Jonna Piritta Lyttinen Oulu, Eveliina Anna Matilda Lämsä Oulu, Suvi Manangou Oulu, Eija Helinä Mononen Raahe, Eveliina Aurora Näppä Oulu, Pasi Jyrki Henrik Paavola Oulu, Milja Iida Sofia Perälä Oulu, Tamara Pirttijärvi Oulu, Joonas Aleksi Saukkoriipi Oulu, Raita Helena Somero Raahe, Laura Maria Stenius Oulu, Terhi Elina Tuulikki Sutinen Oulu, Timo Samuel Tahvanainen Oulu, Hanna-Mari Uimonen Oulu, Minna Kaarina Untinen Oulu, Jaana Maria Vaihoja Raahe, Petra Sarita Vedman Oulu, Riina Linnea Susanne Veteläinen Oulu

Suurtalouskokin ammattitutkinto
Mike Matias Fagerholm Oulu, Ilkka Kullervo Paavola Pudasjärvi, Raili Anneli Schroderus Vaala

Talonrakennusalan ammattitutkinto
Jarmo Tapani Lukka Oulu

Talotekniikan perustutkinto, kylmäasentaja
Tapio Ilmari Lantela Siikajoki

Taloushallinnon ammattitutkinto
Anni-Maria Sieppi Oulu

Tarjoilijan ammattitutkinto
Henna Satu Elina Huovinen Oulu, Lilia Jokikokko Oulu, Mirka Maaria Tauriainen Oulu

Virastomestarin ammattitutkinto
Elina Koivisto Kempele, Risto Määttälä Oulu, Miikka Henrik Paloniemi Kuusamo, Sirpa Johanna Rantahäli Oulu, Elina Karoliina Rantaniemi Oulu, Timo Pekka Tikanoja Oulu

Oulun Aikuiskoulutuskeskus Oy onnittelee kaikkia tutkinnon suorittaneita!